Eğitim
Giriş Tarihi : 27-08-2021 22:03   Güncelleme : 27-08-2021 22:03

“Telafide Bende Varım Futbol Şenliği’ düzenlenen turnuvalarla sona erdi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Telafide Bende Varım’ projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından futbol şenliği düzenlendi

“Telafide Bende Varım Futbol Şenliği’ düzenlenen turnuvalarla sona erdi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Telafide Bende Varım’ projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından futbol şenliği düzenlendi. Kırıkkale’deki futbol okullarının katıldığı futbol şenliğinde yüzlerce öğrenci bir araya gelerek birlik ve beraberlik örneği sergiledi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tesislerinde 12 takım ve 450 sporcunun katıldığı ‘Telafide Bende Varım Futbol Şenliği’ 3 gün sürdü. 3 gün boyunca galibiyet için ter döken öğrenciler, ödül töreni ile kupa maçına çıktı. Yapılan kupa maçının ardından antrenörlerde sahaya çıkarak maç yaptı. Maçın başlama vuruşunu ise ASKF Başkanı Sırrı Zengin yaptı. Törende, turnuvaya katılan bütün takımların oyuncularına madalyaları, dereceye giren takımlara da kupaları verildi.

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, törende yaptığı konuşmada, “Henüz salgın sürecini atlatamadık. Fakat şu güzel manzarayı özledik. Milli Eğitim Bakanlığı olarak kapatmamak üzere okullarımızı açıyoruz. Bizler de onun gayreti ve çabası içerisindeyiz. Bu şenliğimiz okulların açılışının bir nişanesi olsun. Bu organizasyonda canla başla yanımızda olan herkese gönülden teşekkür ederim.” dedi.

ASKF Başkanı Sırrı Zengin de, “Öğrenciler, her biri birbirinden güzel maçlar çıkardılar. Her biri kendilerini burada ifade ettiler. Kazanan ve kaybeden oldu. Öncelikle sporun kaybedeni olmaz. Bunu her zaman söylüyorum. Sporu yapan kazanır. Sporun en sonunda da dostluk, kardeşlik ve dayanışma kazanır. Bu duyguların hepinizde yaşadığını çok iyi biliyorum. Bu nedenle de turnuvanın amacına ulaştığından adım gibi eminim” diye konuştu. 

Futbol İl Temsilcisi Battal Sarıca ise, ‘Telafide Bende Varım Futbol Şenliği’ni düzenleyen herkese teşekkür etti. Yapılan konuşmaların ardından hakemlere ve sporculara madalya ve kupaları verildi. Program, toplu fotoğraf çektirilmesinin ardından sona erdi.

Büyük coşkuya sahne olan kupa törenine Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, Müdür Yardımcısı Hamza Aygün’ün yanı sıra, ASKF Başkanı Sırrı Zengin, Futbol İl Temsilcisi Battal Sarıca, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü temsilcileri, sporseverler, futbolcular, il hakem heyeti ve aileleri katıldı.