Eğitim
Giriş Tarihi : 25-09-2021 01:52   Güncelleme : 25-09-2021 01:52

Rehberlik hizmetleri planlama toplantısı yapıldı

Rehberlik ve Araştırma Merkezinde düzenlenen toplantı, Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Muhammet Yılmaz başkanlığında gerçekleştirildi

Rehberlik hizmetleri planlama toplantısı yapıldı

Rehberlik ve Araştırma Merkezinde düzenlenen toplantı, Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Muhammet Yılmaz başkanlığında gerçekleştirildi.

İl Psikososyal Koruma, Önleme ve Krize Müdahale Hizmetleri ekibi ile diğer katılımcıların yer aldığı toplantıda, rehberlik hizmetlerine dair konular üzerinde görüşmeler yapıldı.

Şube Müdürü Yılmaz toplantıda yaptığı konuşmada, “Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün belirlediği yönergeler doğrultusunda masaya yatırılan önemli hususlar karar aşamasına getirilmiş oldu.” dedi.

Rehberlikle ilgili tüm görevlilerin olası travma ve kriz durumunda yol haritasının da belli olduğunu aktaran Yılmaz, şöyle konuştu:

“Düzenlemiş olduğumuz toplantıda rehberlik hizmetleri kapsamında, doğal afet, terör, göç gibi travmatik ve zorlu olaylar karşısında yürütülen psikososyal koruma, önleme ve krize müdahale hizmetlerinin programlarını derinlemesine görüşme imkanımız oldu. Bundan sonraki süreçte yürütülecek hizmetlerle ilgili sahada gerekli koordinasyon da aksatılmadan sağlanmış olacak. Ayrıca yenilenen programların daha etkin uygulanması amacıyla almış olduğumuz kararlar, tüm okullarımızdaki ilgili arkadaşlarımıza duyurusu yapılacak. Öte yandan İlçe Psikososyal Koruma Önleme ve Krize Müdahale ekibi oluşturulacak ve bu ekipler de ilçe genelinde bulunan okullarda oluşturulacak olan ‘Okul Eylem Ekibi’ sayesinde çalışmalar yürütülerek sonuçları da raporlaştırılacak”.

Toplantı, gündeme dair diğer konuların görüşülmesinin ardından son buldu.