Eğitim
Giriş Tarihi : 08-11-2021 22:32   Güncelleme : 08-11-2021 22:32

“Okuyan, okuduğunu anlayan ve özgürce düşünen gençler yetiştirmeliyiz”

"Okuyan, okuduğunu anlayan ve özgürce düşünen gençler yetiştirmeliyiz"

“Okuyan, okuduğunu anlayan ve özgürce düşünen gençler yetiştirmeliyiz”

 

Kaymakam Ender Faruk Uzunoğlu, muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için okuyan, okuduğunu anlayan ve özgürce düşüncelerini aktaran nesiller yetiştirmek için çalışmalar yapılması gerektiğini söyledi.

Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğünce İl Danışma Komisyon Toplantısı düzenlendi.

Kırıkkale Valiliği Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda konuşan Vali Yardımcısı ve Yahşihan Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu, “Danışma kurul üyelerine katılımları ve eğitime verdikleri katkılarından dolayı teşekkür ederim. Eğitimde muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için okuyan, okuduğunu anlayan ve özgürce düşüncelerini aktaran nesiller yetiştirmek için çalışmalarımızı sürdürmeliyiz. Çabamız, gençlerimiz okusun ve halkımız okusun istiyoruz. Bunun için gerekli çalışmaları el birliği her daim hazır halde ortamlarını hazırlamalıyız” dedi.

Örgün ve yaygın eğitimde okumaya teşvikle ilgili etkinliklere devam edileceğini belirten Uzunoğlu şöyle konuştu:

“Aldığımız kararlar doğrultusunda eğitimle ilgili olarak okumaya teşvik çalışmaları Milli Eğitim Müdürlüğünün ilgili şubelerince yakından takipleri yapılacak. Her okulda en az bir rehber öğretmenin bulunmasına özen gösterilecek ve rehberlik servisleri de bu konuda daha duyarlı olmalarının sağlanması bu anlamda büyük önem taşıyor.

Öte yandan okullarda sosyal kültürel ve sportif faaliyetlere önem verilmesi ve her okulda bu faaliyetlerin mutlaka gerçekleştirilmesi yönünde fikir birliğine de varmış olduk.”

Toplantıda Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hamza Aygün de bilgiler vererek, “İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu’nda almış olduğumuz kararların hayata geçirilmesiyle eğitim ve öğretim hizmetlerinde önemli kazanımlar elde edeceğimize inanıyorum. Sahada karşılaşılan sorunlar hakkında milli eğitimin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda çözüm önerileri hazırlanmış durumda. Ayrıca eğitim ve öğretim hizmetlerinin toplumsal ihtiyaçlara cevap verecek şekilde geliştirilmesinde esas olan ilke ve yöntem önerilerini de burada görüşme, tartışma imkanımız oldu. Eğitim camiası olarak geleceğimizin teminatı çocuklarımız için paydaşlarımızın da desteği ile daha kapsamlı adımlar atıyoruz, atmaya da devam edeceğiz.” diye konuştu.

Toplantıda Şube Müdürleri Metin Demir ve Gülnihan Akyürek de eğitim öğretim çalışmalarıyla ilgili çeşitli sunumlar yaptı.

Toplantı, katılımcıların konu ile ilgili soruların cevaplandırılmasının ardından son buldu.