Eğitim
Giriş Tarihi : 29-11-2021 21:21   Güncelleme : 29-11-2021 21:21

Öğretmenlerimiz yüzde 309 proje artışıyla 127 kalite ödülü getirdi

Öğretmenlerimiz yüzde 309 proje artışıyla 127 kalite ödülü getirdi

Öğretmenlerimiz yüzde 309 proje artışıyla 127 kalite ödülü getirdi

 

Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü Araştırma Geliştirme (AR-GE) birimi koordinesinde düzenlenen eTwinning çalışmalarında proje sayısında yüzde 309 artış sağlanarak ulusal 127 kalite ödülü başarısı elde edildi.

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, yaptığı açıklamada, “Bakanlığımızın 2023 vizyon hedefleri doğrultusunda, okullarımızda proje tabanlı öğrenmeyi teşvik eden, öğretmenlere öğrenci merkezli öğrenme metodu sunan eTwinning projelerinde yapılan yoğun eğitimler sayesinde ilimizde başarılı sonuçlar artmaya devam ediyor.” dedi.

Geçen yıla göre proje sayısını yüzde 309 artırdıklarını belirten Tüfekçi, şöyle konuştu:

“2021 yılı eğitim dönemine ait eTwinning projelerinde ilimizde 65 okulumuzda görev yapan 103 öğretmenimiz 85 ulusal kalite ödülü, 42 Avrupa kalite ödülü alarak toplamda 127 eTwinning kalite ödülü ilimize kazandırdı. Çalışmalarını özveri ile yürüten AR-GE birimi ile okullarımızda görev alan öğretmenlerimizi ayrı ayrı tebrik ediyorum.”

Tüfekçi, kentteki eğitim öğretim çalışmalarında her gün yeni başarılar elde ettiklerini belirterek, hedeflerinin her alanda zirvede kalmak için büyük çaba gösterdiklerini sözlerine ekledi.

AR-GE birim sorumlusu Mustafa Can Hiçyılmaz da, birimin çalışmaları ile ilgili bilgiler vererek, “Eğitim öğretim dönemi boyunca arkadaşlarımızla birlikte proje çalışmalarımızı titizlikle yürüterek güzel bir süreç geçirdik. Burada amacımız öğretmenlerimize yönelik olarak öğrenci merkezli öğrenme metodu kazanımlarını daha etkili hale getirmektir.  Sayısız toplantılarımızdaki eğitimlerde yoğun ve etkili bir tempo yakaladık ve sonunda güzel ve sevindirici başarılar elde ettik. Bu çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.