Eğitim
Giriş Tarihi : 22-10-2021 02:39   Güncelleme : 22-10-2021 02:39

Öğretmenlere proje hazırlama eğitimi verildi

Öğretmenlere proje hazırlama eğitimi verildi

Öğretmenlere proje hazırlama eğitimi verildi

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda, Kırıkkale genelindeki çeşitli kademlerde ve okullarda görev yapan öğretmenlerin mesleki gelişimlerini desteklemek amacıyla verilen eğitim, 4 gün sürdü.

Milli Eğitim Müdürlüğü Eurodesk Noktası Araştırma Geliştirme (AR-GE) Birim Koordinatörü Mustafa Can Hiçyılmaz tarafından Eğitime katılan öğretmenlere Erasmus+,  kalkınma ajansı, eTwinning ve Konya Ovası Projesi (KOP) Projeleri alanında bilgiler verildi.

Hiçyılmaz, kurs süresinde verilen bilgiler doğrultusunda örnek projeler üzerinde çalışmalar yaparak komisyon ve katılımcıların çalışmalarını değerlendirdi. Katılımcıların hazırladığı projelerdeki eksiliklerle ilgili teorik bilgilerin yanı sıra örnek uygulamalar da yapıldı.

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, kursa katılan öğretmenlere üzerinde çalıştıkları örnek proje çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Hayata geçirilecek olan her projenin öğrencilerin hayatlarına dokunmak olduğunu hatırlatan Tüfekçi, “Öğretmenlerimiz Erasmus+,  kalkınma ajansı, eTwinning ve Konya Ovası Projesi (KOP) Projeleri konularında buradaki kurs sayesinde önemli kazanımlar elde etmiş oldular. Bundan sonraki süreçte ise öğretmenlerimiz görev yaptıkları okullarında ya da il genelinde gerçekleştirecekleri çalışmalarda eğitim öğretime yeni bir değer katacaklar. İster bireysel ister grup çalışması olsun kapsamlı ve etkili projelerle yolumuza devam edeceğimizi temenni ediyorum. Her çalışma sadece öğretmenlerimiz için değil asıl öğrencilerimiz için bir değer olacaktır.” dedi.

Tüfekçi, proje çalışmalarıyla ilgili kurs, seminer ve diğer bilgilendirme toplantılarının eğitim öğretim yılı boyunca devam edeceğini sözlerine ekledi.