Eğitim
Giriş Tarihi : 03-06-2021 06:56   Güncelleme : 03-06-2021 06:56

Kop Mali Destek Programı Kapsamında Hibe Desteği Kazanan Projelerimizin Protokol İmza Töreni Konya’da Gerçekleştirildi.

“Kop Uzay Hayal Evi” ve “Orbikop” isimli KOP projelerimiz KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından başarılı görülerek hibelendirilmeye hak kazanmıştır

Kop Mali Destek Programı Kapsamında Hibe Desteği Kazanan Projelerimizin Protokol İmza Töreni Konya’da Gerçekleştirildi.

“Kop Uzay Hayal Evi” ve “Orbikop” isimli KOP projelerimiz KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından başarılı görülerek hibelendirilmeye hak kazanmıştır. Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf TÜFEKÇİ ve Yahşihan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan KÖKREK Konya da gerçekleştirilen programda (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Mahmut Sami ŞAHİN ile birlikte proje protokolünü imzaladılar.

Milli Eğitim Müdürümüz  Yusuf TÜFEKÇİ öğrencilerimizin ufkunu açacak gelişimlerini destekleyecek bu projelerimizin ilimize hayırlı olmasını diledi.

Kop Uzay Hayal Evi

İnsanlığın yakın dönemde kendisine hedef olarak ortaya koyduğu; uzayı tam olarak anlama, uzaya ulaşma ve uzayda yaşama felsefesini gerçekleştirme düşüncesi çerçevesinde ilimizde bu yolda hayal eden öğrencileri yetiştirmek amacıyla, proje kapsamında ilimizde İl Özel İdaresi Bilim ve Sanat Merkezi yerleşkesine prefabrik “Uzay Gözlem Evi” kurulacak ve öğrencilerimizin hizmetine açılacaktır.

Orbikop Geleceğin Meslekleri Atölyesi

 

Yahşihan Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde mekanik, elektronik, yazılım alanlarında mesleki eğitimlerin verileceği, yapay zekâ ve Ar-Ge çalışmalarının gerçekleştirileceği aynı zamanda bisiklet üretiminin yapılacağı atölye ve laboratuar kurulumu gerçekleştirilecektir. Kırıkkale Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesinin proje ortağı olduğu bu projede Kırıkkale ait bisiklet, elektrikli bisiklet ve scooter modelleri tasarlanarak üretilmesi sağlanacaktır. Sonuç olarak ilimizde elektrikli bisiklet sektörünün oluşması ve aynı zamanda meslek lisesi öğrencilerimizin istihdam edilebilirliğinin arttırılmasına da olanak sağlanmış olacaktır.