Eğitim
Giriş Tarihi : 03-12-2021 15:42   Güncelleme : 03-12-2021 15:42

Kırıkkale’de “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” etkinlikleri

Kırıkkale'de "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" etkinlikleri

Kırıkkale’de “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” etkinlikleri

 

Üniversitenin spor salonunda düzenlenen etkinliğe, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, Özel Eğitim Şube Müdürü Muhammet Yılmaz, üniversiteden akademisyenler, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Etkinlikte, kentteki Adnan Şener Özel Eğitim Uygulama Okulu, Mevlüt Hiçyılmaz Özel Eğitim Uygulama Okulu, Mustafa Hiçyılmaz Özel Eğitim Anaokulu, Mehmet Işıtan Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri için özel stantlar oluşturuldu. Öğrenciler açılan stantlarda öğretmenlerinin yardımı ile ebru sanatı, el sanatları, oyuncaklar ve diğer bazı beceri çalışmaları yaptı.  Öğrencilerin yapmış oldukları çalışmalar stantlarda renkli görüntüler oluşturdu.

Öğrencilerle sportif etkinlikler de düzenlendi. Kimileri basket attı, kimileri de top sektirdi.

Milli Eğitim Müdürü Tüfekçi ve beraberindekiler, öğrencilerin stantlarını ziyaret ederek yapılan el sanatları ve resim çalışmalarını izleyerek bazı sportif etkinliklere de eşlik etti.

Tüfekçi, etkinlik sonrası yaptığı açıklamada,  öğrencilerin güzel bir gün geçirdiklerini söyledi.

Özel eğitim öğrencileriyle bir araya gelmekten memnuniyet duyduğunu belirten Tüfekçi, “Öğrenciler bu özel günde akranlarıyla bir arada olmaları, buradaki etkinliklerde görev almaları onlara ayrı bir duygu kattı. Hepsinin yüreğinde sevinç vardı, huzur vardı. Güzel bir ortam oluştu. Ayrıca resim ve ebru çalışmaları yaptılar. Oldukça dikkatliydiler. Fırçalarını özenle kullandılar. Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor ve onlara eğitim hayatı boyunca özveri ile yanlarında olan öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Öte yandan etkinlik kapsamında öğrenciler, Veteriner Fakültesine götürülerek evcil ve kümes hayvanlarının olduğu bölümler de gezdirildi.