Spor
Giriş Tarihi : 21-01-2022 21:07   Güncelleme : 21-01-2022 21:07

İYİKİ VARSIN EREN

İYİKİ VARSIN EREN

İYİKİ VARSIN EREN

 19-20 Ocak 2022 tarihleri arasında Podium AVM Sinema Salonunda ‘’Kesişme: İyi ki Varsın Eren’’ filmini izlemeye toplamda 7 seansta toplam 1500 öğrenci katıldı.
Gençlerin sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif çerçevesinde serbest zamanlarının ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda değerlendirilmesinin sağlanması, gençlerin zararlı alışkanlıklardan korunması, milli ve manevi duygularının geliştirilmesini, Milli birlik ve beraberliğimizin güçlendirilmesini sağlamak amacıyla Gençlik Merkezlerimizce birçok etkinlik düzenlenmektedir.
Bu kapsamda 2022 yılında vizyona giren Trabzon Maçka’da teröristlerle kahraman Mehmetçiğin çatışması sırasında hayatını kaybeden Eren BÜLBÜL ve onu korumaya çalışırken şehit olan Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat GEDİK’in hayat hikâyesini konu alan ‘’Kesişme: İyi ki Varsın Eren’’ filmini izlemeye ilimizde KYK yurtlarında kalan öğrencilerimiz, ilimizde ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrenciler, Gençlik Merkezi üyeleri ile sporcularımız katıldı.
Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp yapmış olduğu açıklama; Şehitlerimiz Eren Bülbül ve Jandarma Astsubayımız Ferhat Gedik’i ile tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum. Bu film aracılığıyla şehitlerimizin kalplerinin ummanlığı, yiğitlikleri, cesaretleri gençlerimize örnek teşkil ettiğini söyledi.