Spor
Giriş Tarihi : 22-10-2021 19:48   Güncelleme : 22-10-2021 19:48

GÖNÜL ERLERİ İŞ BAŞINDA

GÖNÜL ERLERİ İŞ BAŞINDA

GÖNÜL ERLERİ İŞ BAŞINDA

 
 ‘’Merkezim Her Yerde’’ projesi kapsamında Gençlik Merkezimize uzak mahallelerde yaşayan gençlerimize faaliyet ve projelerimizi anlatmak, kendi mekân sınırlarımızın ötesine taşıyarak daha çok gence ulaşmak amacı ile Kırıkkale Gençlik Merkezince Karakeçili İlçesi Karakeçili İlkokulu’nda Gençlik Liderleri, gönüllü gençler ve Kırıkkale Üniversitesi Toplum Hizmet Uygulamaları dersi alan öğrenciler ile birlikte etkinlik düzenlendi.
 
Etkinliğimiz çerçevesinde minik kardeşlerimize Gençlik Merkezi faaliyet ve projeleri anlatıldı. Okul bahçesinde gençlerimize Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliğinde okuyan öğretmen adayları eşliğinde geleneksel çocuk oyunları oynatıldı.
 
Ayrıca, okulumuzda mevcut halde bulunan kütüphane zenginleştirilerek kardeşlerimize seviyelerine uygun hikâye ve masal setleri ile eğitim hayatlarına katkı amacıyla kaynak ders kitapları dağıtıldı. Etkinliğimiz toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.
 
Seçmeli Gönüllülük Dersi
 
Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp yapmış olduğu açıklamada ’’ Bakanlığımız ile Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı arasında başta Gönüllülük olmak üzere gençlik arasında işbirliğini artırmak amacıyla protokol imzalanmıştır. Faaliyetlerin saha uygulanması artırılması için ‘’Seçmeli Gönüllülük Dersi’’ üniversitelerin programlarına alınması sağlanmıştır.
 
Bu bağlamda bizlerde Gençlik Merkezimiz personeli ile Beden Eğitimi Spor Öğretmenliğinde eğitim gören gençlerimiz Karakeçili ilçemize giderek Karakeçili İlkokulumuzda mevcutta bulunan kütüphaneyi zenginleştirilmiş ayrıca minik kardeşlerimize eğitsel ve sokak oyunları oynatmışlardır. Üniversitede bu işbirliğimiz giderek artacak gönüllülük faaliyetlerimiz hız kazanacaktır. Bu vesile ile bu güzel faaliyeti gerçekleştiren gönül eri olan gönüllü gençlerimizi bir kez daha teşekkür ederim.