Spor
Giriş Tarihi : 30-05-2021 04:21   Güncelleme : 30-05-2021 04:21

GENÇLİK HAFTASI BAŞLADI

Gençlerin; sosyal, kültürel, zihinsel, sportif ve sanatsal gelişimlerine katkıda bulunmak, kendilerini ifade edebilen bireylerin ortaya çıkmasına yardımcı olmak, milli ve manevi değerlere saygılı, görev ve sorumluluk bilinci gelişmiş ve toplumla bütünleşmiş sağlıklı nesiller yetiştirilmesini sağlamak amacıyla 15-21 Mayıs tarihleri arasında ‘Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ ile ‘Gençlik Haftası’ olarak kutlanmaktadır

GENÇLİK HAFTASI BAŞLADI

Gençlerin; sosyal, kültürel, zihinsel, sportif ve sanatsal gelişimlerine katkıda bulunmak, kendilerini ifade edebilen bireylerin ortaya çıkmasına yardımcı olmak, milli ve manevi değerlere saygılı, görev ve sorumluluk bilinci gelişmiş ve toplumla bütünleşmiş sağlıklı nesiller yetiştirilmesini sağlamak amacıyla 15-21 Mayıs tarihleri arasında ‘Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ ile ‘Gençlik Haftası’ olarak kutlanmaktadır.
Haftaya gençlerimizin Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başlandı. Ardından gençlerimiz Valimiz Sayın Yunus Sezer’i, Belediye Başkanı Sayın Mehmet Saygılı’yı, Garnizon Komutanı Sayın Mühimmat Albay Mehmet Ali Durmuş’u, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yusuf Tüfekçi’yi, İl Emniyet Müdürü Sayın Günter Şenses ve Halk Sağlığı Müdürü Sayın Dr. Murat Ağırtaş’ı makamında ziyaret ederek çiçek taktim ettiler.
Ayrıca 19 Mayıs 2021’de çelenk sunumu yapılacak olup Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kırıkkale Gençlik Merkezi ve Başpınar Stadyumunda akşam tesislerin aydınlatılmasıyla pandemi kurallarına uygun bir şekilde, sporcuların katılımıyla ses sistemlerinden günün anlam ve önemine uygun marşlar çalınarak ve akabinde saat 19:19’da tüm Türkiye aynı zamanda, evlerinin pencerelerine, balkonlarına şanlı bayrağımızla çıkarak hep bir ağızdan İstiklal Marşı’mız söylenecektir.
Bu bağlamda Gençlik ve Spor Bakanlığı nezninde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” ile “Gençlik Haftası” programı kapsamında pandemi kuralları çerçevesinde gençlik faaliyetleri ve spor aktiviteleri devam ediyor.
Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp yaptığı açıklamada; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kuruluşa ve kurtuluşa attığı en güçlü adımın ifadelerinden birisi ve milli mücadele meşalesinin yakılmış olduğu 19 Mayıs tarihini gençliğimize armağan etmiştir.Bugün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramının 102. Yılını kutluyoruz.
Milli mücadele döneminde ve cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı zor dönemlerde Gazi Musatafa Kemal Atatürk her zaman gençlere güvenmiş ve inanmıştır.
“ Gençler! Cesaretimizi kuvvetlendiren ve devam ettiren sizlersiniz. Ey yükselen yeni nesil istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk onu yüceltecek ve yaşatacak olan sizlersiniz.” Sözünü misyon edinerek gençlerimiz için var gücümüzle çalışıyoruz. Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü olarak geçmişimizden aldığımız mirasla, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ruh ve beden sağlığı için Gençlik Merkezlerimiz ve spor tesislerimiz gençlerimizin hizmetindedir.Düzenlemiş olduğumuz eğitim, kültür, teknolojik, sosyal ve sportif faaliyetle gençlerimizi daha emin adımlarla geleceğe hazırlıyoruz.Dünyayı ve Ülkemizi saran Covid-19 salgını nedeni ile kutlamalarımız pandemi kuralları çerçevesinde devam edecektir.
Bu vesile ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramınızı kutluyorum dedi.