Spor
Giriş Tarihi : 09-07-2021 10:13   Güncelleme : 09-07-2021 10:13

BİSİKLET TURU VE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

Kırıkkale Valiliğinin prestij projelerinden olan Yeşilvadi ve Obaköy rekreasyon alanının 22 kilometrelik Türkiye’nin en uzun Bisiklet yolu olma özelliğini taşıyan ve yolun 11 km’lik ilk etabında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen bisiklet turu ve doğa yürüyüşüne çok sayıda öğrenci ve çeşitli spor dallarına ait sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı

BİSİKLET TURU VE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

Kırıkkale Valiliğinin prestij projelerinden olan Yeşilvadi ve Obaköy rekreasyon alanının 22 kilometrelik Türkiye’nin en uzun Bisiklet yolu olma özelliğini taşıyan ve yolun 11 km’lik ilk etabında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen bisiklet turu ve doğa yürüyüşüne çok sayıda öğrenci ve çeşitli spor dallarına ait sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
 
Vali Yardımcısı Ender Faruk Uzunoğlu’nun verdiği start ile başlayan turda katılımcılar keyifli anlar yaşadı.

Kızılırmak nehri boyunca ilerleyen gençler, turlarını Oba Köy mevkiindeki finiş noktasında tamamladı. Katılımcılar keyifli anlar yaşadı. 
Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp yaptığı açıklamada; halkımız pandemi nedeni ile evlerde kapalı kalmış durumda. Yeşilvadi ve Obaköyün, ırmak kenarında yapılan yürüyüş yolu ve bisiklet parkurunun halkımıza tanıtılması amacıyla bu faaliyetler önem taşıyor. Sayın Valimize bu bu projeleri gerçekleştirerek halkımızın hizmetine açtığı için çok teşekkür ederim. Tüm halkımızı Yeşilvadi ve Obaköye beklerim dedi.